Що розвивають дерев'яні пазли?
Збирати дерев'яні пазли в картину - хобі, яке сподобається як дорослим, так і дітям. Ця гра для будь-якого віку та статі, серед широкого асортименту кожен зможе вибрати собі головоломку, що сподобалася — https://brushme.com.ua/catalog/puzzle/, і дитина і дорослий. Це корисне заняття розвиває малюків та заспокоює дорослих. Такий вид пазлів існує близько 250 років, але сьогодні вони набувають особливої популярності. Далі ми відкриємо секрет, чому дерев'яні пазли такі популярні і чим вони нам можуть допомогти.
Дерев'яні пазли – популярна головоломка для дітей та дорослих. Найменші діти у вигляді складання можуть граючи ними вчитися.
Різновиди пазлів
Різноманітність дерев'яних пазлів полягає у зображенні, кількості деталей, стилі та рівні складності. Спочатку цей вид гри був створений швидше для навчання, ніж задоволення. Джон Спілберг із Великобританії вигадав метод для навчання учнів географії. У 60-х роках було створено географічну карту світу у вигляді пазлів-країн. Школярі збирали їх у правильному порядку і так навчалися. Сьогодні різноманітність таких пазлів набрала обертів, з'явилися дорослі та дитячі варіанти з мінімальною кількістю деталей для легкого збирання.
Серед видів можна назвати такі:
- зображення. Дерев'яна картина з деталей різної чи однакової форми, але у результаті виходить певна ілюстрація;
- літери та цифри. Такий дерев'яний пазл стає автоматично не просто іграшкою, а справжнім посібником для навчання школярів та дошкільнят. До того ж, так прищепити інтерес до вчення набагато простіше;
- геометричні фігури, аналогічно до попереднього пункту допомагають швидко освоїти просторові форми.
Ви можете підібрати ту тематику зображень, яка видасться вам найбільш привабливою. До того ж, купивши дерев'яні пазли у нас, ви причетні до підтримки ЗСУ, тому що ми відправляємо частину доходу української армії.
Користь дерев'яних пазлів
Користь від збирання дерев'яної головоломки важко переоцінити. Якщо говорити про малюків, то збір пазлів здатний їх багато чого навчити:
- гра розвиває логіку;
- образне мислення;
- тренує пам'ять;
- покращує увагу та концентрацію;
- розвиває творче мислення;
- дрібну моторику;
- гра заспокоює.
До дорослих це також можна віднести, крім дрібної моторики, яка формується в дитинстві. Плюс це захоплююче заняття та спосіб медитації, спробуйте, і ви обов'язково відмітите релаксуючий ефект. Багато педагогів і психологів їх рекомендують як корисну гру, яка розвиватиме.
Готовий результат у вигляді картини можна розмістити в інтер'єрі приміщення, підбирайте такі сюжети, які підходитимуть за стилем. Або не обмежуйте себе у виборі, і нехай сюжет буде таким, як ви хочете.
Коли варто купити перші пазли для дитини
Найпростіші пазли складаються лише з 3-4 частин. Цього цілком достатньо для дитини до двох років, яка, зрозумівши, як їх укомплектувати в загальну композицію, зможе порадіти результату. Враховуючи всю вищеописану користь, ви не помилитеся з таким подарунком малюкові. Дерев'яні пазли екологічно чисті та не містять шкідливих домішок. На упаковках зазвичай вказують вік з якого можна починати збирати пазли - 3 роки, але, як показує практика, молодші діти також виявляють інтерес до цього заняття. Для найменших рекомендуються сюжети з великими яскравими деталями мінімальної кількості.
Щоб зорієнтуватися в нюансах головоломки, дотримуйтесь інструкцій. Дерев'яна мозаїка, зрозуміло, і без того проста у складанні, але для самостійного включення до процесу дошкільнику, буде корисно ознайомитись.
Найкращим способом навчити дитину збирати пазли буде той, де ви разом сядете і на своєму прикладі покажіть, як складати деталі. Навіть дворічки швидко візьмуть із вас приклад. Але зазвичай діти самі починають цікавитись тим, що ви збираєте, навіть якщо ви їх до цього не приваблюєте. Не зайвим буде спочатку показати дитині, як виглядатиме кінцевий результат. Покажіть зображення зібраної мозаїки на упаковці і як складаються деталі.
Не хвилюйтеся, якщо вам доведеться самостійно повторити процес кілька разів, перш ніж малюк захоче зробити те ж саме. У процесі обов'язково підтримайте малюка похвалою та дозволяйте більше проявляти ініціативи.