Безкоштовна доставка від 799 грн

Картини за номерами як дозвілля: історія появи та розвитку

Зараз картини за номерами можна придбати в інтернеті або у будь-якому художньому магазині. Наприклад, сайт Brushme пропонує можливість цікаво та продуктивно провести людині вільний час, замовивши розмальовку. Зрозуміло, сьогодні вибір живопису за номерами великий, але як зародився цей вид мистецтва, і хто його винайшов? Цього практично ніхто не знає, але історія є досить цікавою.

Поява та історія розвитку картин за номерами

Історія виникнення та розвитку картини за номерами розпочалася в середині XX століття. Створення цього виду живопису було відносно недавно. Інтерес до такої техніки у людини спочатку був невеликим, він набрав обертів після виставки іграшок у Нью-Йорку 1951 року.

Виникнення картин за номерами

Історія виникнення малювання за номерами почалася в Америці у 50-х роках, коли значна частина людей відновлювалася після Другої світової війни і водночас мала більше часу для задоволення потреб у облаштуванні будинку. Жителі Сполучених штатів хотіли прикрасити стіни кімнат картинами, але обмежитися невеликими фінансовими витратами. В результаті було придумано живопис за номерами, який сьогодні також доступний у широкому асортименті сайту Брашмі.

Засновники картин за номерами

Створити картини за номерами вдалося Дену Роббінсу, який, повернувшись із військового корпусу зв'язку, направив свої художні можливості на розробку дитячих книжок-розмальовок. Після цього він вигадав продукт для дорослих, який називався «Живопис за номерами». Чоловік працював у компанії Palmer Paint, де представив свою концепцію власнику Максу Кляйну. Це була не книжка-розмальовка для найменших, а полотно з намальованим малюнком, що нагадує безбарвний вітраж. На кожній області був включений номер, що вимагає нанесення на нього відповідного кольору фарби.

У 1950 році цифрові картини на полотні були випущені на американський ринок з ініціативи Макса Кляйна та Дена Роббінсона. Їхній намір полягав у тому, щоб і дорослі, і діти могли малювати картини своїми руками, проте на той час ніхто з них не знав, що це стане окремим напрямком у прикладному мистецтві. Тодішні набори, як і сьогодні у Брашмі, включали такі компоненти:

  • кисті;
  • вже змішані акрилові фарби;
  • схему малювання.

Рекламні слогани компанії говорили, що кожен може стати Рембрантом.

Перший набір для малювання за номерами

Автор картини за номерами говорив, що натхненником його ідеї був сам Леонардо да Вінчі, коли навчав своїх учнів. Суть полягала у створенні ескізу малюнка, розділеного на сегменти, які потім пронумеровано. Завдання студентів було у тому, щоб розмалювати зазначені області відповідними кольорами.

Розвиток напряму

Ден Роббінс працював із багатьма художниками, компанія також змогла створити копії знаменитих полотен. Найбільшої популярності досягла «Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі, розроблена Адамом Грантом.

На захоплення Роббінсона негативно відгукувалися критики з художніх кіл через те, що він дозволив любителям схопитися за пензель і без особливих зусиль отримати чудову картину домашнього комфорту. Творця картин за номерами не хвилювали невтішні думки, оскільки він приносив людям радість та задоволення від розмальовок.

Після зростання продажів та величезного попиту на картини за номерами «Портрети» з'явилися фабрики, які займаються виробництвом готових наборів. З невідомих причин наприкінці 1950-х років попит на полотна різко впав. Через тридцять років співробітники компанії під назвою «PBN collectors» шукали і викуповували популярні раніше картини за номерами. Вони подорожували з виставками великими містами Америки. В результаті їх експонати стали вважатися не реліквією минулої епохи, а захоплюючим і незвичайним хобі, що має всі шанси завоювати визнання у всьому світі.

На відкритті виставки у Вашингтоні у квітні 2001 року Ден Роббінс заявив, що його робота збереглася, незважаючи на хвилю критики. Засновник помер у 2019 році у віці 93 років, його розмальовки відкинули критики, але удостоєні честі Національного музею американської історії Смітсонівського інституту.

Якщо вас зацікавив цей досвід у живописі, то загляньте в онлайн-магазин Brushme, щоб замовити набір розмальовок на будь-яку тему та стати справжнім художником.

Instagram @brushme_studio