Безкоштовна доставка від 799 грн

Як відрізнити картину написану олійними фарбами від друку на полотні?

Зростаючий протягом століть інтерес до видатного мистецтва, що значно перевершує можливості арт-ринку, призвів до появи копій творів найзатребуваніших колекціонерами творців. Часто дуже важко сказати, справжня картина олією чи комп'ютерний друк. Недарма у зверненні перебуває безліч підробок, визнаних експертами справжніми. Дізнайтеся деякі риси оригіналів, які можуть розглянути навіть непрофесіонал.

Основні відмінності картини написаної олією від комп'ютерної підробки на полотні

Питання оригінальності та унікальності живописного твору турбує багатьох шанувальників високого мистецтва. Сьогодні відрізнити підробку від олійного живопису, на перший погляд, може бути складно. Художні репродукції також існують кілька сотень років, точніше приблизно з 1796 року.

Картини ручного розпису, як і будь-які інші предмети художнього ремесла, характеризуються елементом унікальності та оригінальності. Олія дозволяє створити справжній шедевр, представляючи особливу цінність, порівняно з банальним постером. Існують основні відмінності масляного зображення від принта на аркуші, які дозволять не обдуритись при покупці дорогої роботи.

Торець картини

Перед тим, як купити твір, ознайомтеся з іншими роботами автора, щоб уловити характерні для того чи іншого художника знаки, спосіб підписання себе. Для правильного вивчення іміджу автора знадобиться збільшувальне скло. Знаючи про техніку, яку використовує художник, вам буде легше оцінити, чи є твір, який плануєте придбати справжнім. Якщо у нас є така можливість, завітайте до музею, де можна уважніше вивчити роботи.

Ви також можете спробувати дізнатися про художника щось і порівняти стиль його живопису з епохою того часу. Визначити справжність допомагають крихітні деталі:

  1. Чи відповідає показана мода стилю вказаного періоду?
  2. Матеріали та барвники для тканин уже існували на той час?
  3. На момент написання картини маслом були відомі зображені фрукти та овочі, рослини та тварини?
  4. Чи є будівлі, твори мистецтва чи відомі місця, які не були завершені до кінця?

Недостатньо просто перевірити, чи є підпис автора на звороті підрамника. Фахівці із копіювання відрепетирували підписи до досконалості.

Якість полотна

Користуючись нагодою, варто оглянути задню частину картини, а також підрамник, щоб дізнатися, як виглядає старе полотно. Багато копій створюються на новому полотні, що видно відразу після перевороту зображення. Досліджуйте, чи існував матеріал, такий як полотно або рама, в той час, який вказано на картині маслом. Край полотна в старому зображенні може бути пошарпаний.

Характер мазків

Якщо ви подивіться на картину при яскравому світлі або проведете тест на дотик, легко відрізнити роботу маслом від постера. При художньому принті поверхня зображення дуже гладка. З іншого боку, справжній живопис має більш менш нерівномірну структуру. Проведіть рукою по репродукції та оригінальній картині, щоб відчути різницю.

Кольори, що використовуються, також можуть бути ознакою підробки. Це включає склад фарби, так як багато відтінків існують тільки певний час. Подивіться на картину: справжній розпис був намальований руками, завдяки чому зображення на полотні відрізняється міцною структурою. Друк при ретельному спостереженні відображатиме колір екрану, що складається з різних точок.

Підробка після 3-5 місяців використання потемніє. Але картина маслом при ручному розписі художника виглядатиме стабільною, зберігаючи пігмент упродовж багатьох років.

Професійний аналіз картини олією

Навіть якщо ви зробите деяку підготовчу роботу, то зможете лише поверхово перевірити справжність картини. Якщо сподіваєтесь придбати справді цінний твір, вам потрібен досвід мистецтвознавця, який використовує відповідні варіанти розпізнавання оригіналу:

  • радіографічну технологію;
  • хімічний аналіз

У той час як хімічний аналіз вимагає видалення деякого кольору з олійного живопису, дослідження з використанням УФ зазвичай не ушкоджує картину. Наприклад, довгохвильове інфрачервоне світло робить видимими різні шари картини, як нариси художника. Якщо картина маслом написана поверх іншої, що не рідкість, це також можна побачити. Можливо, під вашим оленем, що реве, ховається справжній Рембрандт.

За допомогою УФ-випромінювання можна зробити висновки про використовувані матеріали, наприклад, про склад олії. Свинцеві білила, наприклад, дуже широко використовувалися в минулому і їх можна зробити видимими за допомогою рентгенівських променів. Вік матеріалів, таких як полотно і фарби, також можна визначити відносно точно.

Деякі картини маслом поставляються з сертифікатами справжності, в яких перераховані всі важливі характеристики твору мистецтва, підтверджуючи справжність зображення. Такий сертифікат зазвичай видає експерт.

Наявність підпису автора

Підпис — це характерний знак, який художник залишив на картині. Це може бути повне ім'я, саме прізвище чи монограма. Деякі творці замість підпису позначали свої твори якимось оригінальним знаком, наприклад зображенням тварини або геометричною фігурою. Артист зазвичай ставлять підписи усередині картини. Іноді здавалося б важко помітити слід творця, оскільки, зливаючись із колірною гамою композиції, він буває невидимим.

Для початку потрібно уважно оглянути нижню частину картини, її лівий та правий кути. Європейські художники почали підписувати свої твори лише за доби Відродження. Середньовічне мистецтво — це, за рідкісними винятками, роботи анонімних діячів, не зазначені підписом. Справжній підпис є надзвичайно важливим елементом щодо авторства твори. Коли іменний знак добре відомий, легше відрізнити реальну картину від підробки. Художники поруч із підписом часто ставили на картину рік, коли вона була зроблена.

За підтвердженням авторства картини необхідно враховувати фундаментальний взаємозв'язок між стилем, технікою даного художника та його підписом. Відправною точкою може бути формальний аналіз, а сигнатура лише підтвердженням його результатів, тобто справжності твори. Це особливо актуально в тих випадках, коли мають справу з незвичайною для конкретного творця тематикою, гамою кольорів або композиційним рішенням.

Щоб бути на 100 відсотків упевненим, що творець, твір якого збираєтеся придбати, коштує пропонованої ціни, ознайомтеся з його репутацією. Знаючи про деякі явища, це дозволить уберегти себе від придбання копії того чи іншого зображення. Деякі художники мали звичку підписувати чисті аркуші паперу (серед них був навіть відомий та шановний Сальвадор Далі), які надалі використовувалися подільниками.

Вартість справжнього живопису

Арт-ринок дуже непрозорий. У той час як мистецтво одного художника приносить шестизначні суми, аналогічний твір іншого майстра є досить дешевим.

Вартість витвору мистецтва не може оцінюватися за якістю картини, а залежить від попиту. Дешеві картини не обов'язково мають бути менш креативними чи складними, просто вони не такі затребувані. Щоб мати змогу оцінити вартість картини, потрібно довго спостерігати за арт-ринком. Іноді може бути складно. Мистецтвознавці можуть легко використати свій досвід для оцінки твору мистецтва.

Є кілька способів встановлення ціни на справжній живопис. Незалежно від того, який варіант використовується, зрештою, все зводиться до наступного: художник визначає суму, яку він вважає доречною. І якщо поціновувач мистецтва зацікавлений у творі, то буде готовий заплатити.

Справжні картини олією можуть бути дуже дорогими. Деякі художники пропонують свої роботи на різдвяних та блошиних ринках за доступнішою ціною. Ми можете спробувати свої сили в образотворчому мистецтві, якщо придбати картину за номерами в розділі Sale, щоб написати особистий шедевр. Можливо, що зовсім скоро зможете продавати свої полотна олією, увійшовши до лав майстрів.

Instagram @brushme_studio