Правильне оформлення готової картини — один із найважливіших кроків у живописі, щоб ви могли насолоджуватися своїм розфарбуванням за номерами довгі роки. Дізнайтеся, як використовувати лак, який запечатає акрилову фарбу, забезпечуючи яскравість полотна у майбутньому.
Акрилові фарби порівняно нечутливі. Проте бажано купити лак і оформляти готове полотно за номерами. Здебільшого є кілька причин:
Користуватися лаком слід для більшої довговічності зображення на полотні, забарвленні або папері. Речовина не тільки пом'якшує шкідливий вплив світла, а й захищає зображення від механічних пошкоджень. Крім того, кольори стають яскравішими при нанесенні високоякісного лаку Брашмі.
Найголовніше при виборі лаку, щоб на етикетці було зазначено, що він підходить для лакування. В іншому вибір залежить від характеру малюнка та бажаного ефекту. Найуніверсальніший варіант – вибрати акрилові лаки. Вони доступні в баночках (для нанесення пензлем) та в аерозольних балончиках. Готове покриття має різний ступінь блиску:
Лаки в каталозі сайту Brushme захищають акрилові картини за номерами від пилу, бруду, відбитків пальців та вологи. Крім того, завдяки закріплюючій речовині можна надати різного зовнішнього вигляду поверхні зображення.
Деякі продукти містять спеціальний захист від ультрафіолету, який оберігає лак від старіння. Тому зазвичай рекомендується від початку наносити максимально світлостійкі акрилові фарби, які входять у кожен набір картин за номерами сайту Брашмі.
Ви можете вибрати аерограф, який створює нерозчинну у воді поверхню після висихання і, отже, забезпечує певний захист роботи. Для маніпуляцій з аерографом часто використовують лаки, які забезпечують механічний захист поверхні. При нанесенні виходить цікавий ефект: акрилові лаки надають квітам додаткового блиску та сили кольору завдяки ступеню глянцю.
При покупці лаку зверніть увагу на термін придатності. Свіжа барвник повністю прозоро. Наявність помутніння свідчить про те, що покриття довго сохне і притягуватиме пил протягом 2-3 місяців.
Якщо ви хочете закріпити акрилову фарбу на картині за номерами, можете користуватися різними інструментами:
На це обов'язково варто звернути увагу, якщо ви хочете закріпити акрилову фарбу лаком:
Особливо матові або напівматові продукти слід добре та довго струшувати перед використанням.
Процес фарбування включає кілька етапів:
Якщо покриття все ж таки занадто багато, частину його змивають пензлем, добре змоченим в розчиннику. Рухи такі самі, як і при нанесенні.
Спрей зазвичай наносять з відстані 30-40 см на вертикально або злегка нахилену картину. Кілька шарів напиляються послідовно з напрямками обертання, що змінюються (наприклад, спочатку праворуч наліво, потім зверху вниз і т. д.). Змінюйте вектор розпилення лише за межами області зображення, щоб отримати однорідну поверхню без видимих переходів.
Працюйте в добре освітленому, провітрюваному та непиляному приміщенні. Картина Brushme повинна знаходитись у горизонтальному положенні між вами та джерелом світла. Це дозволяє контролювати, які частини полотна вже забарвлені, а які ні. Дуже великі полотна можна покрити на мольберті. В цьому випадку світло розташовується з боку працюючої руки.
Готове покриття повинне мати помірний блиск. Одного шару достатньо, щоб освіжити кольори та сформувати захисну плівку. Занадто товсте покриття тріскатиметься і викликатиме неприємні для очей відблиски.
Необхідно просушити картину в горизонтальному положенні (щоб уникнути плям від лаку) протягом 24-48 годин. Є й інший варіант: через 1,5-2 години після нанесення полотно навскіс укладають на стіну малярським шаром і залишають на 1-2 дні. У цей період його не можна піддавати впливу вологи або низьких температур.
Серед професійних художників точаться суперечки про те, покривати картину лаком чи ні, але всі сходяться на думці, що захисну речовину слід купити, оскільки вона продовжує термін служби роботи незалежно від типу фарби.