Безкоштовна доставка від 799 грн

Як оформити картину з алмазної мозаїки на підрамнику?

Після створення алмазної вишивки часто запитують – як правильно її оформити. Рекомендують помістити алмазну мозаїку у рамку, що підкреслить ефект картини. Обрамлення можна замовити у багетній майстерні, але більшу цінність картина набуде, оформлена вручну. Підрамник легко і просто зробити вдома, дотримуючись кількох порад.

Матеріали та інструменти

Після того, як алмазна вишивка зібрана, її треба підготувати до обрамлення. Правильна підготовка - запорука довговічності мозаїки.

Спочатку картину кладуть на стіл або іншу плоску поверхню, прокочуючи по ній звичайним качалком. Усі стрази займуть потрібні місця, тому що під час роботи над вишивкою каміння може зміщуватися. Прокочуйте качалкою двічі, по горизонталі та вертикалі.

Після обкатки під лицьову частину мозаїку кладуть тканину, бажано бавовняну, перевернувши картину нагору полотном і покривши другим шаром тканини. Потрібно включити праску до режиму «шовк» і пропрасувати вишивку з вивороту. Вище 120 градусів праску нагрівати не варто, щоб уникнути розплавлення намистин.

Далі рекомендують нанести на алмазну мозаїку акриловий лак, щоб приховати найдрібніші порожнечі. Лак можна придбати у вигляді спрею або в баночці.

Для роботи потрібний великий рівний простір, наприклад стіл або підлога.

Щоб оформити роботу в рамку, вам знадобляться:

  • товстий картонний білий лист (товщиною приблизно 4 мм та розмірами із запасом);
  • білий пластиковий багет (довжина самої рами вибирається по периметру мозаїки з припусками);
  • прозора фарба на основі акрилу з пензликом (для фінального розтину рами);
  • клейовий пістолет (щоб скріпити частини рами);
  • клей типу ПВА з пензликом (для склеювання картону з полотном);
  • будівельний степлер (для закріплення картонної частини до рамкової);
  • стусло з пилкою-ножовкою (для розпилу багета та обрізання картону);
  • білий олівець для шпаклівки (ним коригують колір).

Поетапне оформлення мозаїки у рамку

Насамперед заміряються сторони картини. По них ріжеться стулом з ножівкою пластиковий багет. Приміряйте деталі планки до склейки, щоб не помилитися з розмірами. Краї багетних деталей необхідно згладити наждачним папером, а потім змастити спиртом для видалення жиру. Далі включається та нагрівається клейовий пістолет, клеючий склад наноситься на краї та планки з'єднуються.

Деякий час рамка підсихає. У цей проміжок із картону вирізають підроблену частину рами. Після висихання клею раму приміряють до готової картини. По краях не повинно бути проміжків, дрібні стики досить закласти будівельним шпаклювальним олівцем.

Раму потім фарбують двома шарами акрилової фарби. Так будуть зафарбовані стики, а сама рамка набуде однотонної білизни. Під час висихання фарби алмазну вишивку приклеюють за допомогою ПВА до картонної основи (змазується і картон, і виворот мозаїки перед склеюванням). Після наклеювання вишивку розгладжують від середини до країв.

Остання нескладне завдання – прикріпити степлером готову рамку до підрамника, на звороті. Як бачимо, зробити рамку своїми руками дуже просто.

Який колір та стиль обрамлення вибрати?

Багетні рами бувають різних кольорів. Якщо в мозаїці багато світлих відтінків, ідеально виглядатиме біла або чорна, що підкреслює тон роботи. Якщо вишивка має яскраві фрагменти, можна вибрати рамку під них – червону, помаранчеву, зелену. Деякі віддають перевагу рамці під природний камінь.

Важливо та гармонійно вписати рамку з картиною в інтер'єр. Роботи повинні поєднуватися з кольоровою гамою кімнати.

Instagram @brushme_studio